X

Hakkımızda

Biz, Lazersan olarak, metal işleme sanatını modern teknolojiyle buluşturuyor, sektördeki 10 yılı aşkın deneyimimizle fark yaratıyoruz. 3.000 metrekarelik geniş bir alanda, en yeni lazer kesim ve büküm tezgahları, sertifikalı kaynak atölyemiz ve elektrostatik toz boya atölyemizle kaliteyi şekillendiriyoruz.

İletişim Bilgileri

  • info@lazersan.net
  • 0216 595 18 17

Detaylı bilgi

Lazersan > Blog > Teknik Bilgiler > CNC Punch Kesim: Teknoloji ve Hassasiyetin Buluşma Noktası

CNC Punch Kesim: Teknoloji ve Hassasiyetin Buluşma Noktası

Yawei Nisshinbo Punch Tezgahımız ile 1500*3000 mm boyutlarında ve 6 mm kalınlığa kadar metal levhalar üzerinde hassas punch kesim işlemleri gerçekleştirmekteyiz. Geniş takım çeşitliliğimiz, müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına göre panjur ve çeşitli kabartma gibi detaylı işlemeler için hızlı ve etkin çözümler sunmamızı sağlar.

Deneyimli ekibimizle hızlı, hassas ve güvenilir hizmet vermek temel amacımızdır. Kesim, büküm, kaynak, montaj ve daha fazlası için müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını, en uygun maliyetlerle karşılayarak rekabet güçlerini artırmayı ve güvenilir bir tedarikçi olmayı hedefliyoruz.

CNC Punch Kesim Teknolojisi Hakkında

CNC Punch Tezgahlarımız, bilgisayarlı sayısal kontrol (CNC) ile sac metal üzerine hassas işlemler yapabilen gelişmiş takım tezgahlarıdır. Çeşitli kalıpların kullanıldığı bu sistemde, sac parça iki eksen üzerinde hareket ederek, programda belirlenen desen ve şekilleri oluşturur.

Her bir kalıbın belirli bir numarası ve yeri olduğu bu sistemde, kalıp yerlerinin doğruluğu önem arz eder. C ve kapalı tip olmak üzere iki farklı punch makinesi mevcuttur, kapalı tip makineler daha geniş kapasite sunar.

CNC Punch’ta İşleme Kalitesi

CNC punch, sac malzemeler üzerinde kesme, sıvama, diş açma ve bükme gibi çeşitli işlemleri yüksek hassasiyetle gerçekleştirebilir. Çoklu kalıp seçeneği ile birçok farklı işlemi tek bir makinede sunar.

Programlama ve İmalat Süreci

CAD ve CAM yazılımları kullanılarak, kesilecek parçaların tasarımından kesim sıralamasına, yerleşim planından kesim simulasyonuna kadar her adım titizlikle planlanır. Bu sayede, maksimum verimlilikle minimum fire elde edilir, kesim hataları en aza indirilir.

Lazersan olarak, CNC Punch Kesim hizmetimizle metal işleme sektöründe fark yaratmayı sürdürüyoruz. Projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz kesim, şekillendirme ve detay işlemleri için güvenilir çözümler sunuyor, üretim süreçlerinizi verimli ve kaliteli bir şekilde destekliyoruz.